Renovatie Lipperhof Lipperkerkstraat Enschede

Locatie

Lipperkerkstraat in Enschede

Stijl

Hedendaagse stijl, renovatie

Architect

Alexander Gathier

Stichting Stedelijk wonen te Enschede (later overgegaan in Ushi kenniscentrumbouwen – een organisatie met beheer over meerdere verenigingen van eigenaren [VVE’s]) vroeg mij om een upgradingsplan te maken t.b.v. de renovatie van een appartementencomplex met commerciële begane grond in de langste woon-winkelstraat van Enschede.

Deel van de taak bestond uit het bespreken van bouwtechnische gebreken met bewoners (lekkages bij inwendige balkons en dakkapellen op de steile dakschilden). Dat werd gerapporteerd aan de Stichting.

De appartementjes op de bovenste laag waren ondanks de dakkapellen krap bemeten en konden wel een kleine uitbreiding en meer daglicht gebruiken. Het idee ontstond om ‘dakdoosjes’ in te brengen – grotere en meer sprekende dakkapellen die tevens in een beetje buitenruimte voorzagen. Boven de hoekentree werd een hogere variant hiervan als ‘geveldoos’ en tevens luifel ontworpen om daarmee de hoek van het complex met de hoek-entree van een maatschappelijke functie te verbijzonderen.

De nieuwe ‘dakdoosjes’ zijn bij de eerste studies nog in natuurhout gedacht in combinatie met geschilderde gevels in twee frisse kleuren i.p.v. het wat saaiige gele metselwerk; Later (bij gebrek aan budget voor het gevelschilder-werk) werden bij het bestaande gevelmetselwerk de ‘doosjes’ ontworpen met contrasterend zwarte en wit, met lichtgrijze zinken wangen (zijlkanten).
Ook de kozijnen op de begane grond en betonnen kolommen onder de parkeer-doorgang zijn resp. in sprekender zwart en wit gedacht.

Maar helaas, tot op heden, is het budget blijkbaar een reden, voor uitgestelde renovatie in binnensteden.

– Schets ingang – 

– Schets gevel 1 – 

– Schets gevel 2 – 

– 3D uitwerking van het plan – 

– 3D uitwerking van het plan – 

– De oorspronkelijk situatie – 

Uw droomwoning realiseren

Met ons vakmanschap maken we samen een ontwerp dat perfect past bij uw woonwensen én budget. Ik luister naar uw ideeën, stijl en vraag door om uw perfecte ontwerp te realiseren. Ik kom graag bij u langs.

Gratis inspiratiesessie

Uw droomhuis bouwen? Tijdens vrijblijvende inspiratiesessie bespreken we samen de mogelijkheden en geef ik inzicht in het ontwerp- en bouwproces.
Bel of mail ons voor een vrijblijvende kennismaking.

Heeft u al materiaal van uw bouwplannen zoals een kavelkaart of eigen schetsen? Neem het vooral mee!