Eigentijdse villa in Enschede
Locatie
Het Brunink – veld 3, Enschede
Stijl
Modern
Architect
Alexander Gathier
Deze eigentijdse villa is ontworpen voor een particulier opdrachtgever met een uitdagende kavel: Het betreft een ‘taartpunt’ of ‘cirkelsegment’ aan het begin van het uitbreidingswijk ‘Het Brunink – veld 3’ met vrijstaande woningen. De wijkbewoners rijden allemaal op dit kavel aan om vervolgens bij dit cirkelsegment rechts- of linksom in een bocht verder te rijden.
Een uitdagend kavel waar mijn opdrachtgever graag een uitdagend ontwerp zag verrijzen, in de breedte van het grondstuk gepositioneerd om de villa meer tot zijn recht te laten komen.
De kavel plattegrond laat verschillende richtingen zien: de voorste halfronde perceelgrens en de beide radiale perceelgrenzen vanuit het middelpunt van deze ‘taartpunt’. Daarnaast nog de rooilijn op het kaartje dat als grove facetten bij benadering de cirkel volgt.
In het ontwerp wilden we iets van de ronding terug laten komen en ook de verschillende richtingen van het kavel voelbaar maken door de verschillende richtingen van de gevels. Daardoor volgt de voorgevel van de begane grond een andere richting dan die van de verdieping waardoor een forse schuine overkraging ontstaat. Bij het passeren van deze villa in Enschede volgens de kromme van het kavel lijken de beide verdiepingen ten opzichte van elkaar te bewegen.
Een dynamisch huis.
We hebben er voor gekozen deze villa in Enschede met veel glas uit te voeren. De glaspuien op beide woonlagen zijn gescheiden door een horizontale wit gestucadoorde ‘band’ en een overkragende verdieping en ook de dakrand wordt gevormd door een witte band boven de verdiepingspuien, met af en toe dichte houten panelen tussen het glas. Daardoor ontstaat er veel ‘horizontaliteit’. Ter plaatse van de entree wordt deze beweging afgebroken door de sterke verticale richting van de entree pui.
De gevels van de lagere bouwdelen – de veranda links en de gastenkamer met aansluitend bergingen en carport rechts, hebben we in een contrasterend plaatmateriaal met een antraciete kleur ontworpen. Dit materiaal gebruiken we ook voor de verticale kolom naast de entree waar de horizontale zonweringslamellen van beide woonlagen op doodlopen.
Een grondstuk waar iedereen op afrijdt, daar lijkt de privacy in de tuin in het geding. Door voor de achtergevel een andere richting te kiezen dan de meest nabije radiale perceelgrens aan de achterzijde van het huis is er een trapeziumvormige patio-achtertuin ontstaan die vanuit het huis óf via de veranda langs de linker perceelgrens te bereiken is. Een bijna afgesloten ruimte met veel privacy apart van een semi-openbare voortuin.
Bekijk ook de tweede variant van deze woning.
Uw droomwoning realiseren
Met ons vakmanschap maken we samen een ontwerp dat perfect past bij uw woonwensen én budget. Ik luister naar uw ideeën, stijl en vraag door om uw perfecte ontwerp te realiseren. Ik kom graag bij u langs.
Gratis inspiratiesessie
Uw droomhuis bouwen? Tijdens vrijblijvende inspiratiesessie bespreken we samen de mogelijkheden en geef ik inzicht in het ontwerp- en bouwproces.
Bel of mail ons voor een vrijblijvende kennismaking.
Heeft u al materiaal van uw bouwplannen zoals een kavelkaart of eigen schetsen? Neem het vooral mee!
Andere projecten







